VEČER MATEMATIKE

Autor: Snježana Baksa, 2. 12. 2016.

Već tradicionalno početkom prosinca hrvatsko matematičko društvo organizira Večer matematike koja se istovremeno održava u svim prijavljenim osnovnim školama, diljem cijele Hrvatske. Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Učenici, zajedno sa svojim roditeljima, sudjeluju u zabavnim aktivnostima koje se bave brojevima, geometrijskim likovima i matematičkim operacijama. ...opširnije→

Ove godine naša škola se po prvi puta uključila u obilježavanje večeri matematike, zahvaljujući inicijativi i organizaciji učiteljica matematike Tine Ladić, Jelene Horvat i Natali Vidović.  Svi zainteresirani učenici nižih razreda i njihovi roditelji okupili su se u školi u četvrtak 1. prosinca 2016. u 18.00.  Prilikom prijave na ulazu, svaki učenik dobio je putovnicu za sakupljanje pečata.  Nakon prigodnog programa dobrodošlice, učenici i roditelji rasporedili su se po učionicama i hodnicima gdje su ih čekale tzv. stanice. Pri svakoj stanici dežurao je po jedan učenik ili učitelj čija zadaća je bila pojasniti određenu matematičku igru i animirati sudionike. Za uspješno odrađenu igru bilo je potrebno da se podjednako potrudi i učenik i njegov roditelj. Nakon uspješno odrađene igre, učenik bi dobio po jedan pečat u svoju putovnicu i mogao je započeti novu igru. Devet igara, devet pečata u putovnicu i prigodna zahvalnica za kraj.

U našoj prvoj Večeri matematike sudjelovalo je 85 učenika i isto toliko roditelja. U školi su puna dva sata vladali smijeh, oduševljenje i povezanost. Učenici su uživali u igri sa svojim iskusnim i sveznajućim roditeljima, koji su svoje vrijeme i pozornost posvetili samo njima. Te večeri matematika baš nikome nije bila bauk, a svi su bili podjednako vješti i uspješni. I složni u istom zaključku:

Vidimo se i sljedeće godine!

S . Borko

Fotografije!