ODRŽANA MEĐUOPĆINSKA SMOTRA LIDRANO 2017. ZA GORNJE MEĐIMURJE

Autor: Snježana Baksa, 28. 1. 2017.

Smotra LiDraNo obuhvaća literarno, novinarsko i dramsko-scensko stvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola. Ovogodišnja međuopćinska smotra LiDraNo za gornje Međimurje održana je u organizaciji OŠ dr. Ivana Novaka iz Macinca.

Program Smotre odvijao se u prostorijama Društvenog doma u Gornjem Hrašćanu 27. siječnja. U uvodnom dijelu programa sudjelovao je pjevački zbor i tamburaški sastav Romske duše škole domaćina pod voditeljstvom učitelja glazbene kulture Gabrijela Kovačića. Uzvanike je pozdravila i Smotru otvorila ravnateljica škole Božena Dogša. Uzvanicima se obratila i predsjednica Povjerenstva za organizaciju međuopćinske smotre Kristinka Vugrinec izvijestivši o sudionicima u pojedinim kategorijama.→opširnije

U centar Macinec ukupno se prijavilo jedanaest škola s područja gornjeg Međimurja (OŠ Strahoninec, OŠ Štrigova, OŠ Nedelišće, OŠ Petar Zrinski Šenkovec, OŠ Mursko Središće, OŠ Sveti Martin na Muri, III. OŠ Čakovec, OŠ Gornji Mihaljevec, OŠ Selnica, OŠ Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu i OŠ dr. Ivana Novaka Macinec). Sudjelovalo je 72 učenika i 26 mentora.

Prosudbeno povjerenstvo za literarni izraz u sastavu: Sanja Prošev- predsjednica, Željko Kovač- član i Davor Žerjav- član od 40 pristiglih radova u oba centra (Prelog i Macinec) odabralo je 20 koji su bili izloženi pod zaporkama.

Povjerenstvo za novinarski izraz za međuopćinsku je smotru odabralo sve pristigle samostalne novinarske radove, njih 13, te 8 radijskih emisija. Predsjednica povjerenstva bila je Vedrana Močnik, a članovi David Vugrinec i Dejan Zrna. Samostalni novinarski radovi također su bili izloženi pod zaporkama.

Na Smotri u Gornjem Hrašćanu prikazano je ukupno pet skupnih  te sedam samostalnih scenskih nastupa. Redoslijed izvedbi je prethodno odredilo povjerenstvo koje je i pratilo sve nastupe. Predsjednik povjerenstva za scenski izraz bio je Romano Bogdan, a članovi Dejan Buvač i Tanja Novak.

Nakon programa Smotre uslijedili su okrugli stolovi kojima su prisustvovala povjerenstva te sudionici sa svojim mentorima. Održani su u prostorijama škole domaćina OŠ dr. Ivana Novaka Macinec. Sudionicima u scenskim nastupima i njihovim mentorima podijeljene su pohvalnice i zahvalnice za sudjelovanje, a sudionicima u ostalim kategorijama podijelit će se naknadno budući da su njihovi radovi još uvijek pod zaporkama.

Kristinka Vugrinec

Fotografije!!!