NASTAVNI DAN U VARAŽDINU

Autor: Snježana Baksa, 26. 4. 2017.

Prije odlaska na zasluženi proljetni odmor, 12. travnja,  učenici viših razreda naše škole proveli su nastavni dan u Varaždinu. Krenulo se autobusima ispred škole u Macincu  prema prvom odredištu- Cinestaru Varaždin...→opširnije

Nakon dolaska u Lumini centar i preuzimanja ulaznica učenici i pratiteljice naoružali su se kokicama kako bi užitak gledanja filma bio potpun. U 9,00 sati započela je projekcija igranoga filma Anka kojeg je režirao Dejan Aćimović. Film je ekranizacija romana „Anka Brazilijanka“ Mate Lovraka. Govori o djevojčici Anki koju iz sirotišta usvaja bogata rođakinja. Kako Anka ne može podnijeti rođakinjine grubosti, bježi od nje želeći se vratiti u sirotište. Put je dovede do ciglane gdje prenoći u sobi ciglara Brazilijanca koji je te noći završio u zatvoru… Film je bajkoviti prikaz dječje bujne mašte, ali i poučna priča o važnosti zajedništva, prijateljstva i obitelji. S pravom je nazvan bajkom za djecu i odrasle.

Poslije odgledanoga filma učenici su se uputili prema Uršulinskom trgu u centru Varaždina. Tamo su im se svojim proizvodima predstavili zanatlije: kovač, klobučar, pčelarica i izrađivačica nakita i suvenira. Pokazali su im kako se izrađuju neki od proizvoda, a učenici su sa zanimanjem slušali, promatrali i učili.

Kada su ogladnili, uputili su se prema željno iščekivanom Mc Donald'su. Nakon okrjepe vrijeme je utrošeno na rješavanje nastavnih listića iz stranih jezika te geografije koji su pomogli da učenici bolje upoznaju strogi centar Varaždina. S novim znanjima i iskustvima vratili su se svojim kućama.

Kristinka Vugrinec

Fotografije!