MATHEMA u Koprivnici

Autor: Snježana Baksa, 29. 5. 2017.

Mathema  je najveće ekipno natjecanje iz matematike u Hrvatskoj i jedan od projekata Udruge mladih koprivničkih matematičara (UMKOM). Održano je 19. svibnja 2017. u Koprivnici u Osnovnoj školi Braće Radića.

Cilj ovog natjecanja je poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnosti kod učenika te popularizacija  matematike. Sudionici natjecanja su učenici od trećeg razreda osnovne škole do drugog  razreda  srednje škole.→...

Ove godine na Mathemi u Koprivnici sudjelovalo je 356 ekipa osnovnih škola, odnosno 1068 učenika iz 14 županija. Okupilo je vrsne matematičare iz 65 škola s područja 16 hrvatskih županija. Tom natjecanju po prvi put  pridružili su se i učenici naše škole.

Našu školu na ovom natjecanju predstavljalo je  pet ekipa. U sastavu prve ekipe ALFA iz kategorije četvrtih razreda bili su Lana Vršić (kapetan ekipe), Dino Balog i Filip Kovačić  , mentorica Darinka Kirić. Drugu ekipu BETA sačinjavali su Deana Novak (kapetan ekipe), Filip Borko i Stela Zorković , mentorica Bernarda Novak.

Od 68 ekipa  četvrtih razreda ekipa ALFA zauzela je 61 mjesto, a ekipa BETA 51 mjesto.

U kategoriji petih razreda imali smo dvije ekipe, mentorica Tina Ladić. U sastavu prve ekipe GAMA bili su Ana Novak (kapetan ekipe), David Lovrenčić i Lovro Horvat. Drugu ekipu DELTA, sačinjavali su Karlo Košir (kapetan ekipe), Tena Treska i Darija Branilović. Od 70 ekipa petih razreda ekipa GAMA zauzela je 61 mjesto, ekipa DELTA 46 mjesto.

U kategoriji šestih razreda imali smo jednu ekipu, mentorica Natali Vidović. U sastavu ekipe EPSILON bili su Bruno Novak (kapetan ekipe), Lea Petek i Dino Srnec. Od 73 ekipa šestih razreda ekipa je zauzela 58 mjesto.

Čestitamo svim ekipama i njihovim mentoricama na dobrim rezultatima!

Učenici i njihove pratiteljice, učiteljice Bernarda Novak i Tina Ladić, imali su priliku i razgledati sam centar Koprivnice te posjetiti Muzej grada Koprivnice, izložbu Primjena matematike u svakodnevnom životu. Učenici su se zadovoljni, puni dojmova, vratili s ovogodišnjeg natjecanja i nadaju se da će i iduće godine ponovno sudjelovati kako bi mogli provjeriti svoje matematičko znanje i sposobnosti.

Tina Ladić