Nezaboravni dani za naše sedmaše

Autor: SANDRA LOGOŽAR, Snježana Baksa, 14. 6. 2019.

Putovanje, razgledavanje,  druženje, zabava. Četiri dana daleko od obitelji. Nezaboravne uspomene. Sve su to doživjeli učenici sedmih razreda naše škole na terenskoj nastavi, tzv. maturalcu.  Konačno dočekavši taj dan krenuli su 3. lipnja nakon okupljanja ispred škole u 6 sati.

Prvo odredište na njihovom putovanju bio je mali gradić Nin gdje su,  uz vodstvo lokalnog vodiča - tete Vlatke, razgledali njegove znamenitosti. Put su nastavili prema Zadru gdje su vidjeli Morske orgulje, Pozdrav Suncu, crkvu sv. Donata, Kalelargu. Prošetali su zadarskim ulicama prateći i upijajući riječi tete Vlatke, ali ipak nestrpljivo iščekujući svoju konačnu destinaciju – grad Šibenik.  Oko 17 sati stigli su u hotel Mihovil, smjestili se u kratkom vremenu te otišli na plažu. Oduševljenju skoro nije bilo kraja budući da je nekima ovo bio prvi susret s morem. Večer je prošla u istom tonu – zabava u disku te nadmetanje u stolnom tenisu, biljaru i stolnom nogometu.→

Drugog dana nakon doručka  autobusom su krenuli prema šibenskoj luci gdje su se ukrcali na brod koji ih je odveo do otoka Prvića. Uz stručno vodstvo obišli su Memorijalni centar Fausta Vrančića te pogledali film o njegovu životu. Dio vremena proveli su u razgledavanju otočića. Popodne je ponovo bilo rezervirano za kupanje i  igre na plaži. Nakon večere uslijedila je zabava i druženje.

Nakon doručka trećeg dana posjetili su Sokolarski centar. Tamo su nakon zanimljivog predavanja o sovama i sokolovima imali mogućnost držanja ptica te postavljanja pitanja. Nakon razgleda ostalih ptica krenuli su u sam grad Šibenik. Tijekom šetnje šibenskim ulicama uz lokalnog vodiča razgledali su kulturno-povijesne znamenitosti grada te čuli zanimljive priče o njegovoj povijesti.  Dio vremena proveli su u slobodnoj šetnji gradom kupujući usput sitnice za sebe i članove svoje obitelji. i zadnja večer u Šibeniku protekla je u druženju, pjesmi, plesu, igri i zabavi.

Četvrtog dana došlo je vrijeme za spremanje i pakiranje te su nakon sportskih aktivnosti i ručka krenuli prema svojem zavičaju. Na putu su stali u Smiljanu i posjetili Memorijalni centar „Nikola Tesla“, a nakon toga i u Burger Kingu. Nakon 20 satistigli su do škole gdje su ih čekali njihovi roditelji.

Da bi sve prošlo u najboljem redu pobrinuli su se učitelji pratitelji – Dijana Kirić, Aneta Horvat, Gabrijel Kovačić i Sandra Logožar. Svima ostaje lijepa uspomena na nezaboravne trenutke koje su proveli zajedno.

Ovdje pogledajte fotografije!