Lidrano

Autor: Josipa Strnišćak, 22. 2. 2022.

Proteklog tjedna riječ je imala važnu ulogu – i ona napisana i ona izgovorena. Učenici naše škole sudjelovali su na međuopćinskoj smotri LiDraNo, u literarnom, dramskom i novinarskom stvaralaštvu.

Učenice 6.a na Lidranu s poznatim radijskim voditeljem i glumcem Matkom Buvačem

Među odabranim literarnim radovima našla su se dva rada i to pjesma učenice Rosane Balog iz 5.a razreda naslova „Jesen“ pod mentorstvom učiteljice Jagode Vičević te sastavak „Moj životni put“ koji je napisao učenik 7.b razreda Niko Košir pod mentorstvom učiteljice Sandre Logožar.

U novinarskom stvaralaštvu okušali su se učenici 6.a razreda i njihova mentorica učiteljica Dijana Kirić radio-igrom „Tko je dobar, a tko ne, Crvenkapice?“. U snimanju radio-igre sudjelovali su David Kovačić kao urednik i montažer te Simon Maksimović kao snimatelj. Tekst su dramatizirali, i pritom se odlično zabavili, učenici Monika Balog, Aleksandra Horvat, David Kovačić, Simon Maksimović, Josipa Oršoš, Rudolf Oršoš i Emili Šečić.

U Osnovnoj školi Nedelišće održale su se izvedbe u dramsko-scenskom izrazu gdje su također sudjelovale učenice naše škole. Monika Balog iz 6.a predstavila se kazivanjem poezije „Pjesma za svu djecu svijeta“ Grigora Viteza, a Aleksandra Horvat kazivala je pjesmu Ivice Vanje Rorića „Sreća“ i to pod mentorstvom učiteljice Sandre Logožar. Među monolozima istaknula se učenica 6.a Emili Šečić izvevši monolog „Lovac u mutnim fejsovskim vodama“ iz romana Jasminke Tihi-Stepanić „Imaš fejs“. Njezina je mentorica učiteljica Dijana Kirić.

Učenicima, koji su sudjelovali, želimo puno uspjeha te u iščekivanju objave pozvanih držimo palčeve za prolazak na županijsku razinu Lidrana. Sretno i učenicima i mentorima!

Tko je dobar, a tko ne, Crvenkapice - radio-igra

« Ožujak 2024 »