Čitajte i učite kako ne biste postali magarci

Autor: Andrea Matić, 7. 3. 2022.

U Godini čitanja udružile su svoje snage Knjižničarska i Medijska grupa te se svojim uratkom prijavile na natječaj Ministarstva kulture i medija za izradu videonajave knjige. Knjižničarke i filmaši uz pomoć učitelja koji su glumili u njihovom videu (Gabrijel Kovačić, Andrea Matić, Kristinka Vugrinec) izradili su najavu knjige Pinokio te njome pokušali gledatelje motivirati na čitanje.

Rezultati natječaja jako su obradovali autorski tim jer je povjerenstvo (u sastavu: filmski redatelj Istvan Filakovity, glumica Sara Stanić i književnica Ivana Bodrožić) od 124 pristigla rada uvrstilo video „Pinokio“ među pet pohvaljenih radova. Obrazloženje povjerenstva glasi: „Pohvaljujemo one koje smo izdvojili jer su se istaknuli drugačijom interpretacijom književnog djela, svježim pristupom i očiglednom željom da knjige približe čitateljima, služeći se filmskim izražajnim sredstvima.“ Zahvaljujući trudu učenika, naša će školska knjižnica biti obogaćena novim knjigama koje će pokloniti Ministarstvo kulture i medija. U sve tri kategorije ukupno je pristiglo 257 radova, što dokazuje zainteresiranost djece i mladih za književnost i medije.

Ukoliko želite znati što vam se može dogoditi ako ne čitate knjige, pogledajte „Pinokia“: https://youtu.be/qCqFTCLMAAE