EUROPSKI DAN JEZIKA

Autor: Dijana Kirić, 27. 9. 2023.

Europski dan jezika obilježava se svake godine 26. rujna. Već tradicionalno, obilježili smo ga i u našoj školi mnoštvom aktivnosti.
Učenici 8. razreda imali su prilike prisustvovati pjesničkom susretu na hrvatskom i slovenskom jeziku. Pjesnici Ljubica Ribić i Milan Novak uz pravi performans na dva jezika pružili su im poseban doživljaj poezije. Susret je organiziran u suradnji učiteljice hrvatskog jezika Jagode Vičević i knjižničarke Andree Matić.
U PŠ Gornji Hrašćan učiteljice engleskog jezika organizirale su školski kviz za učenike 5. i 6. razreda. Učenici su pokazali svoje znanje o raznim europskim jezicima, saznali mnoge zanimljivosti, a na kraju su se i zasladili.
U matičnoj školi učenici dramsko-scenske skupine snimili su prigodan film. Pokazali su svoje glumačke vještine, ali i progovorili na turskom, španjolskom, engleskom, njemačkom, romskom i hrvatskom jeziku. Uz to su se i odlično zabavili. Film možete pogledati na poveznici: https://youtu.be/Q_qYncGzC3o.
Učenici nižih razreda sudjelovali su u zabavnim aktivnostima nazvanim „Fun with flags“ pod vodstvom učiteljice Anete Horvat te su izbrusili svoje znanje o europskim zastavama i jezicima.
Učenici polaznici izvannastavne skupine njemačkog jezika su pod vodstvom učiteljice Laure Trstenjak zapjevali na raznim jezicima te svojom pjesmom oduševili i učenike predmetne i razredne nastave.

S učiteljicama Kornelijom Baksa i Anom Jankaš, učenici su učili pozdrave na raznim europskim jezicima te uredili školski pano svojim uradcima.

S nestrpljenjem očekujemo sljedeću godinu i nove zanimljive aktivnosti, a svima poručujemo: „Učite strane jezike!“