Uspjeh na Smotri LiDraNo

Autor: Dijana Kirić, 7. 3. 2024.

Iza nas je još jedan LiDraNo – smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva. Na ovogodišnjoj županijskoj razini Smotre, koja se održala u Centru za kulturu u Čakovcu u organizaciji OŠ Donji Kraljevec, sudjelovali su učenici naše škole, pozvani nakon međuopćinske razine Smotre.

Na županijsku Smotru Lidrano pozvan je literarni rad na dijalektu učenika Davida Kovačića iz 8.a pod naslovom „Sega ga predi bilo“, mentorica učiteljica Sandra Logožar, te literarni rad učenice Lene Branilović iz 6.c pod naslovom „Blago koje najviše vrijedi“, mentorica učiteljica Kristinka Vugrinec.
U kategoriji novinarskog stvaralaštva našu školu predstavljao je novinarski rad Emili Šečić iz 8.a – Intervju s Mirsadom Šečićem, mladićem koji je unatoč tjelesnim oštećenjima završio osnovnu i srednju školu – „Svaki kraj je novi početak“, mentorica učiteljica Sandra Logožar.
U kategoriji radijskih emisija sudjelovala je radioigra dramske grupe sastavljene od učenika 8.a pod naslovom „Na sliku i priliku“ pod mentorstvom učiteljice Dijane Kirić.
Literarni rad Davida Kovačića iz 8.a „Sega ga predi bilo“ odabran je, uz još 4 literarna rada iz naše županije, i predložen za državnu razinu Smotre.
Čestitke svim lidranovcima, a posebno Davidu Kovačiću kojem priželjkujemo poziv na državnu Smotru.