Posjet književnika Božidara Prosenjaka

Autor: Snježana Baksa, 29. 10. 2014.

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige našu je školu posjetio književnik Božidar Prosenjak.

Susret je organiziran za učenike drugih i trećih razreda, te članove novinarske i medijske skupine.

Božidar Prosenjak rođen je 1948. godine u Koprivnici, autor je dvadesetak knjiga za djecu i odrasle. Jedan je od značajnijih književnika u našoj književnosti svoje generacije.

Za roman Divlji konj koji se nalazi na popisu školske lektire za 7. razred dobio je dvije ugledne nagrade za književnost ( Grigor Vitez i Ivana Brlić-Mažuranić).

Autor je teksta u slikovnici Miš  (lektira za 2.razred), a Sijač sreće  na popisu je  lektire za 3. razred. Suradnik je časopisa za djecu kao što su Smib, Modra lasta i Radost, a tekstove objavljuje na radiju i televiziji.

Radovi su mu prevedeni na  dvadesetak svjetskih jezika.

Nakon uvodne riječi članice novinarske grupe naše škole te dramatizacije njegovih priča koje su pripremili učenici 2.a i 3.a sa svojim učiteljicama Darinkom Kirić i Dušankom Keresteš, obratio nam se autor.

Šaljivim stilom pričao je učenicima zgode iz svog djetinjstva, kako je pokušao izbjeći polazak u školu, o posjetu školskog nadzornika te kako ga je ljubav prema učiteljici potakla da postane odlikaš, jer nije mogao dopustiti da se osramoti pred njom.

Radoznali učenici aktivno su se uključivali i postavljali književniku zanimljiva pitanja, a intervju s njim napravili su članovi novinarske skupine.

Susret s književnikom

Gost u našoj školi bio je pisac Božidar Prosenjak.

Saznala sam da je kad je bio mali kao mi, bio najgori u razredu.Skoro ništa nije znao,čak ni datum svog rođenja.Ali kad je jednog dana neki gospodin došao u školu i pitao djecu čemu služe neki crteži,onda je on jedini digao ruku,a učiteljica se začudila kako je sve znao.Jako je  bila sretna zbog njega.

Bilo mi je lijepo upoznati pisca.

L.Vršič,2.a

Susret s književnikom

U školi nam je bio pisac Božidar Prosenjak.

Od pisca sam saznao da se rodio u gradu Koprivnici,a sad živi u Zagrebu.Napisao je jako puno knjiga i slikovnica.

Rekao nam je da moramo učiti i puno se igrati,ali ne sve u isto vrijeme.

1. Borko,2.a