Posjet Centrometalu

Autor: Snježana Baksa, 28. 11. 2014.

/upload/os-inovaka-macinec/images/newsimg/1027/Image/IMG_1686.JPG

Prošlog četvrtka, učenici 3. razreda posjetili su tvornicu „Centrometaltehnika grijanja. Proces proizvodnje kotlova za grijanje, rad najsuvremenijeg lasera i cjelokupnog asortimana Centrometala sa zanimanjem je pratilo više od 40 učenika.

Učenici su upoznali važnost kvalitete i kontrole kvalitete u proizvodnji, a na njihova pitanja strpljivo su odgovarali djelatnici Centrometala koji su ih proveli kroz svaki segment proizvodnje njihovih proizvoda.

Macinečki osnovnci nisu krili zadovoljstvo viđenim te su izrazili želju za ponovnim posjetom.

U nastavku pročitajte dojmove naših učenika o ovom posjetu i pogledajte njihove crteže.

CENTROMETAL

U Centrometalu je zaposleno mnogo radnika. Tamo rade peći za centralno grijanje. Kad smo ih posjetili najviše mi se svidio laser koji je bušio i rezao metal. Radnik koji upravlja laserom zove se Tomislav. Bilo mi je zanimljivo i kada je robot spojio metal. Najviše ima radnika koji vare. Na kraju posjeta su nas počastili i dali nam poklone.

Lovro Horvat 3. a

Firma Centrometal iz Macinca jedna je od najpoznatijih u Međimurju i šire. To je firma s dugogodišnjom tradicijom i velikim uspjehom. Oni se bave proizvodnjom peći za centralno grijanje. Zapošljavaju više od 300 radnika. Poznati vlasnici Centrometala su Davor i Tihomir Zidarić.

Karlo Lesar 3.a

Išli smo u Centrometal. Tamo smo vidjeli ogromne peći, bojlere, dimnjake, laser, velike kamione i puno radnika.

Počastili su nas kolačima, bombonima, lizalicama i sokovima. Svi su bili jako dobri prema nama. Bilo je jako lijepo. Kad budem velika i ja ću tamo raditi i voziti viličar.

Antonija Balog 3.c

Krešo Ignac       3. c                                                                        Antonija Balog 3.c

Tena Treska 3.a                                                                              Matea Balog 3.a

Tena 3.a                               Danijela Oršoš 3.a                     David Lovrenčić  3.a