Učenici predmetne nastave pogledali predstavu "Kraljević i prosjak"

Autor: Unknown , 12. 10. 2015.

Učenici 5.-8.razreda zajedno sa svojim učiteljima pratiteljima su u ponedjeljak 12. listopada posjetili željno očekivani Assitej u Centru za kulturu Čakovec. Prisustvovali su predstavi „Kraljević i prosjak“, nastaloj prema istoimenom svevremenskom romanu Marka Twaina, u izvedbi Gradskog kazališta Žar ptica iz Zagreba.

Zanimljiva priča o zamjeni dvojice dječaka iz potpuno različitih svjetova držala je mlade gledatelje punih 60 minuta prikovane za sjedala. Klikom na opširnije pročitajte nekoliko njihovih dojmova.

Kristinka Vugrinec

Predstava mi se svidjela i preporučila bih je svojim prijateljima koji je nisu mogli pogledati. (Zlata O., 6.C)

Važna poruka ove predstave je da odijelo ne čini čovjeka. Nikad ne smijemo ljude suditi prema njihovom izgledu, već po njihovim unutarnjim osobinama. Postoje bogati ljudi koji su zlonamjerni,a s druge strane postoje siromašni koji bi drugome rado pomogli. (Tea Š., 6.A)

Sviđa mi se kada uživo gledam glumce. (Mateja B., 6.C)