ŽUPANIJSKO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA

Autor: Snježana Baksa, 29. 3. 2016.

U petak, 4.3.2016. održalo se županijsko natjecanje mladih tehničara u Graditeljskoj školi Čakovec. Na tom natjecanju sudjelovale smo Nives Novak (5.a) i ja, Lea Petek (5.a). Prije samog početka osjećale smo se jako uzbuđeno i uplašeno, ali kad smo došle u učionice malo smo se opustile i strah je brzo nestao. Najprije smo pisali test. On je bio jako težak, ali smo se pripremale pa nam je bilo malo lakše. Nakon testa imali smo kratki odmor, a zatim smo krenuli na izradu tehničke tvorevine. Tehnička tvorevina bila je škrinja za nakit. Mi smo je uspješno završile. Malo smo bile uplašene da je nećemo stići, ali smo je na kraju imale dosta vremena. Nakon tehničke tvorevine opet smo imali mali odmor. Nakon odmora na red je došla prezentacija rada. Tu smo se najviše uplašile jer nas je bilo strah da ćemo sve zaboraviti, ali je bilo dobro. Kad se natjecanje završavalo, prije odlaska upoznale smo se sa dvjema curama iz Domašinca i jednom iz Belice. S njima smo se tada sprijateljile. Nakon prezentacije otišli smo na fini ručak. Nakon ručka išli smo doma. Svatko tko je sudjelovao dobio je pohvalnicu kao i mi. Naš smjer bio je Maketarstvo i modelarstvo. Sudjelovalo je 29 učenika uključujući i nas. Nives Novak (5.a) osvojila je 6. mjesto, a ja Lea Petek (5.a) osvojila sam 3. mjesto. Nismo se plasirale na državno natjecanje, ali smo bile i više nego zadovoljne rezultatima.

Lea Petek (5.a)