Projekt: Čitamo mi, u obitelji svi

Autor: Snježana Baksa, 17. 5. 2016.

Naša Škola se  ove godine uključila u nacionalni projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara "Čitamo mi u obitelji svi".

Projekt se provodio s učenicima trećeg a razreda uz podršku učiteljice Darinke Kirić te knjižničarke Marije Tot.

Ovim smo projektom željeli još više istaći ulogu školske knjižnice koja osim obrazovne uloge utječe na cjeloživotno učenje.

Za kvalitetan odgoj djece potrebno je da dijete od malih nogu bude u kontaktu s knjigom. U tom je smislu vrlo važna suradnja knjižničara,učitelja i roditelja. Druženjem djeteta s knjigom u poticajnom okruženju razvijamo djetetov um i maštu,vježbamo ga za danas i pripremamo za izazove koji ga čekaju sutra...→opširnije→

Cilj nam je:   radosno i zadovoljno dijete koje čita radi užitka,a ne samo zbog obveze.

Projekt" Čitamo mi u obitelji svi",zamišljen je tako da osam (8) naslova iz različitih područja za djecu i odrasle "putuje" naprtnjačom od jednog do drugog učenika.

Raspored "putovanja"sastavljen je prema abecednom redoslijedu. U roku pet dana tj. od ponedjeljka do petka,učenik sa svojim roditeljima odvaja 15 -30 minuta za čitanje i razmjenu dojmova.

Svaki ponedjeljak učenik donosi ruksak u školu i čita ili prepričava svoje dojmove drugim učenicima tj. što mu se sve dogodilo tijekom proteklih nekoliko dana.

Nadahnuti knjigama iz ruksaka, učenici su svojim crtežom na poseban način ukrasili knjigu dojmova. Vidi slike u foto-galeriji.

Marija Tot