1. nagrada na Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva

Autor: Snježana Baksa, 19. 5. 2017.

Ogroman glazbeni potencijal hrvatskih osnovnoškolaca predstavljen je na Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva 13. svibnja u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu. Jedinstvena je to manifestacija koja okuplja mlade glazbene talente iz cijele Hrvatske. Ove godine Festival se održao po drugi put u organizaciji Glazbene udruge Opus, a sudjelovalo je više od 500 djece osnovnih škola RH. Cilj Festivala je promicanje i poticanje dječjeg glazbenog stvaralaštva od skladanja, pjevanja, postave i izvedbe složenog glazbeno-scenskog djela – mjuzikla. Djeca se natječu u tri kategorije: Mjuzikli, Mladi autori i Školska mjuza, a o pobjedniku festivala odlučuje stručni žiri.→...

U kategoriji „Školska mjuza“ predstavili su se učenici Osnovne škole Dr. Ivana Novaka iz Macinca okupljeni u tamburaškom sastavu „Romske duše“, a pod vodstvom učitelja glazbene kulture Gabrijela Kovačića. U konkurenciji deset škola, nošeni pozitivnom energijom i pljeskom publike, ovi su mladi tamburaši osvojili prvu nagradu otpjevavši i odsviravši romsku himnu „Đelem, đelem“. Nastupali su sljedeći učenici:

Renato Bogdan – pjevač

Bruno Novak – berda

Elvis Balog – harmonika

Manuel Horvat – tamburin

Leonardo Oršoš – bubanj

te učitelj Gabrijel Kovačić – bugarija

Čestitke našim mladim nadama kao i mentoru koji kod njih potiče kreativnost i inovativnost te ističe veliki potencijal i važnost glazbenog odgoja u školama, kao i važnost kreativnog rada s djecom.

Sandra Logožar