Susret s književnicom Melitom Rundek

Autor: MARIJA TOT, Snježana Baksa, 30. 10. 2018.

U ponedjeljak, 29. listopada je u našoj školi upriličen susret s književnicom Melitom Rundek, autoricom poznatih dječjih romana "Psima ulaz zabranjen","Haj, ja sam online" i dr. Na zanimljiv način, književnica je govorila o svojim knjigama, načinu na koji su nastale te što ju je ponukalo da piše o tim temama.U ugodnom druženju s učenicima naše škole  brzo je prošlo predviđeno vrijeme za književni susret.→

Melita Rundek rođena je 1961. godine u Zagrebu. Pisala je za razne časopise (Plima, Draga, Modra lasta, Prvi izbor) te za emisiju “Priče za laku noć” na Hrvatskom radiju. Radila je s nadarenom djecom u organizaciji Ministarstva prosvjete i športa, organizirala niz radionica kreativnog pisanja, sudjelovala u programu s prognanom djecom i u prosudbenim povjerenstvima za procjenu dječjih radova, te održala veliki broj susreta s djecom po školama i knjižnicama diljem Hrvatske. Radi kao bibliotekar-informator u Knjižnicama grada Zagreba.

Za roman„Psima ulaz zabranjen“ dobila je književnu nagradu Ivana Brlić-Mažuranić a roman je kao objavljena knjiga bio u užem izboru za nagradu Grigor Vitez. Roman je uvršten u lektiru za 6. razred osnovne škole a doživio je i scensko uprizorenje u dječjem kazalištu Dubrava.

Učenici su kroz susret mogli doznati puno zanimljivih detalja o načinu rada, nagradama koje je primila za svoj rad i planovima za slijedeću knjigu.

Vidi slike u foto-galeriji!

« Ožujak 2024 »