Putujemo !

Autor: DARINKA KIRIĆ, Snježana Baksa, 17. 4. 2019.

Izvanučionička nastava iz prirode i društva, Učenik u prometu ostvarena je 16.4.2019.

Učenici i učitelji 2. razreda sudjelovali su u prometu kao pješaci i putnici. →

Usvojena su znanja o željezničkoj postaji Macinec, željezničkom i autobusnom kolodvoru u Čakovcu, te letačkom centru Čakovec. Prijevozna sredstva, vlak i autobus poslužila su da učenici primijene osnovne navike kulturnog ponašanja u prometu.

Učenici su razgledali povijesne i prirodne znamenitosti grada Čakovca.

Vratili su se u školu puni dojmova.

Utorak, 16. 4. 2019. bio je dan putovanja. Prvo smo putovali autobusom iz Gornjeg Hrašćana do macinske škole. Tamo smo dobili sendviče za put.

Pješke smo išli do željezničke postaje Macinec. Tamo nas je pokupio vlak. Vlakom smo stigli u Čakovec. Na kolodvoru nas je dočekao prometnik. On daje znak vlaku da krene. Prepoznati ga se može po crvenoj kapi. Nastavili smo put pješke kroz park i potražili vjeverice Zrinku i Peru. Njihov kavez bio je prazan. I oni su bili negdje na putu.

Kupili smo sladoled i vozili se dalje školskim autobusom u Pribislavec gdje su bili avioni. Vidjeli smo kako mali sportski avion polijeće.

Mihael, 2.e

Jučer je bio drugačiji dan nego inače. Svakog dana puno učimo, a jučer smo samo uživali.

Vozili smo se vlakom, a zatim autobusom. Bili smo i na malom aerodromu. Tamo smo vidjeli puno aviona koje nisam još nikad vidjela. Jedan avion je polijetao u zrak.

Htjela bih svaki dan provesti tako sretno kao jučer.

Marta, 2.e

Područje privitaka