Svečano obilježen Dan škole

Autor: SIMONA BORKO, Snježana Baksa, 22. 5. 2019.

Mnogo lijepih riječi i radosnih nota utkano je u svečanost kojom su učenici, učitelji i roditelji učenika naše škole obilježili Dan škole.

Učenici i njihovi učitelji, voditelji izvannastavnih aktivnosti, pokazali su svoju kreativnost i talente koje su njegovali kroz cijelu školsku godinu. Najprije smo uživali u 10 minuta najnovijeg uratka Medijsko-digitalne grupe, koju vode učiteljice Kristinka Vugrinec i Andrea Matić. Radi se o tv-reportaži „Međimurski velikan“, o liku i djelu dr. Ivana Novaka. Svojom nazočnošću počastio nas je jedan od protagonista spomenute tv-reportaže, knjižničar Borivoj Radojčić. Gospodin Radojčić voditelj je zavičajne zbirke „Insulana“ u kojoj se ostavština dr. Ivana Novaka brižno čuva i otima zaboravu.→

Učenici 1.a i 1.b razreda predstavili su se zajedničkim nastupom, recitalom „Đaci prvaci“. Nakon toga članovi Misch – Masch grupe izveli su  igrokaz  na njemačkom jeziku koji su sami osmislili: „Ein Kampf um den Prinz“. Plesna skupina učenica razredne nastave razveselila nas je koreografijom „Nije lako bubamarcu“. Nakon plesa, uslijedili su recitatori iz 3. i 4. razreda s recitacijama Malo moje, Odrasti što prije, Pjesma za svu djecu svijeta i Onaj tko je voljen. Navedene recitacije vješto su isprepletene s glasnim i jasnim izvedbama Malog zbora: pjesmama Oda radosti, Za malo mira i Nabrala je jabuke petrovke.  Potom su se pred publiku vratili članovi Misch – Masch grupe koji su vrlo originalno i šaljivo izveli „sjedeći ples lijeve i desne noge“, uz glazbenu podlogu Radetzky marš.

Po završetku nabrojenih izvedbi, voditelji priredbe predali su riječ ravnateljici Boženi Dogša, koja je okupljenima čestitala Dan škole, ali naglasila i obilježavanje važne obljetnice: 30. godina od preseljenja u novu školsku zgradu OŠ dr. Ivana Novaka Macinec. Upravo 30 godina nakon izgradnje, zgrada Škole dobit će novi sjaj i funkcionalnost kroz projekt energetske obnove koji započinje u jesen 2019. Osim toga, ravnateljica je pohvalila učenike koji su se osobito istaknuli na natjecanjima u ovoj školskoj godini. To su Karlo Košir iz 7.a razreda (3.mjesto na županijskom natjecanju iz povijesti) i Ana Novak iz 7.a razreda (2. mjesto na županijskom natjecanju iz tehničke kulture, područje foto tehnike).  Tamburaški sastav „Romske duše“ iz Macinca i solistica Kiara Leskovar iz Područne škole u Gornjem Hrašćanu pohvaljeni su za osvojeno 1. mjesto na Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva u Zagrebu. Osim toga, pohvaljeni su i mentori nabrojenih učenika: učitelji Nenad Martinec i Gabrijel Kovačić te učiteljice Kristinka Vugrinec i Jagoda Vičević.

Za kraj, TS Romske duše i Kiara Leskovar izveli su nam autorsku pjesmu „Jutro“. Pjesmu je na kajkavskom jeziku napisala učiteljica i pjesnikinja Jagoda Vičević, dok je autor aranžmana učitelj Gabrijel Kovačić. Zadovoljni sudionici priredbe i njihovi ponosni roditelji uputili su se kućama, kako bi se kroz vikend odmorili i pripremili za novi radni tjedan.

Fotografije možete pogledati na poveznici :https://hr-hr.facebook.com/pg/O%C5%A0-dr-Ivana-Novaka-Macinec-205632763189831/photos/?tab=album&album_id=697868710632898