MATURALAC

Autor: Snježana Baksa, 19. 6. 2013.

Na maturalac se ići mora, a naš je izbor Ravna gora!

Učenici sedmih razreda, njih 24, sa svojim razrednicama Kristinkom Vugrinec i Sandrom Logožar te defektologinjom Simonom Borko vratili su se s dvodnevnog izleta.

U nastavku obavezno pročitajte detalje s puta !

Puni iščekivanja krenuli smo autobusom nakon sastanka ispred škole u ponedjeljak 17. lipnja u jutarnjim satima. Prva destinacija bile su nam Tuheljske toplice gdje smo, zbog svih dostupnih sadržaja, posebno uživali.U poslijepodnevnim satima trebali smo krenuti dalje jer je još dug put bio pred nama. Autobus nas je dovezao do Kamenice (mjesta kod Lepoglave) odakle smo pješice išli prema vrhu Ravne gore.

Pješačenje, odnosno planinarenje, trajalo je nešto manje od 3 sata, ali smo unatoč naporima i određenim zahtjevnijim dijelovima staze svi dobro raspoloženi uspjeli stići na cilj - Filićev dom, planinarski dom na 660 m. Zahvaljujući ugodnoj i veseloj dobrodošlici domaćina Ranka i Zlatka, umor i iscrpljenost nestali su s naših lica.

Nakon smješaja po sobama i večere domaćini su nas u predvečerje odveli do prekrasnog vidikovca odakle se pogled protezao duž cijelog Hrvatskog zagorja. Neprocjenjivo! Uslijedila je zabavna večer uz ples i pjesme po našem izboru. Umor je ipak učinio svoje pa smo si u noćnim satima ipak priuštili počinak (kad koji).

Nakon buđenja (preranog zbog nekih), doručka (kojeg su domaćini nazvali "Dječja radost"), razgledavanja i šetnje okolicom, animatorica Simona priredila je zabavne igre. U popodnevnim satima, nakon ručka, oprostili smo se od predivnih domaćina i krenuli na (jednima duuugo, drugima zabavno i lagano) pješačenje do Trakošćana. Razgledali smo dvorac i tada već jako umorni krenuli autobusom prema Macincu.

Bio je to naš maturalac za koji će netko možda reći da je kratak i naporan, no naši sedmaši su izuzetno sretni što su im financijske mogućnosti ipak omogućile da zajedno provedu dva nezaboravna dana daleko od kuće.

Sandra Logožar, učiteljica