Projekt „Zdrava prehrana“

Autor: Snježana Baksa, 25. 5. 2014.

Učenici nižih razreda naše škole i njihovi učitelji, ove su školske godine provodili projekt „Zdrava prehrana“.U projektu je pomagao i nutricionist, dr. Branko Vrčić iz Doma zdravlja Čakovec kao i školska kuharica, gospođa Vesna Kofjač.

Dr. Branko Vrčić održao je predavanje o zdravoj prehrani za roditelje,a ujedno je pohvalio školski jelovnik koji se sastoji od zdrave i raznolike hrane kakvu upravo moraju jesti djeca ovog uzrasta za pravilan rast i razvoj.

U projektu su sudjelovali svi učenici nižih razreda.Tako su učenici prvih razreda učili lijepo postavljati stol i pristojno se za stolom ponašati što su prikazali crtežima i stripovima.

Učenici drugih razreda pripremali su zdravi sok od kopriva koji čisti tijelo od štetnih tvari, fini med od maslačka i zdravi kruh od raženog brašna.

Učenici trećih razreda proučavali su piramidu zdrave hrane,slagali  salatu od maslačka i čips od jabuka.

Projekt je bio vrlo zabavan, poučan i svi su uživali u njegovu provođenju.

Na kraju je nastala „Naša mala kuharica“ u kojoj su zapisani svi recepti, a učenici su je sami i ilustrirali.

Tanja Sertić