ŠKOLA U PRIRODI

Autor: Snježana Baksa, DOLORES LOVRENČIĆ, 9. 6. 2014.

U ponedjeljak,  26.5.2014. 18 učenika 4. razreda i učiteljice Tanja S. i Jasna M. krenuli su u školu u prirodi.

Putovanje je započelo  u 8 sati. U autobusu smo: pričali, slušali pjesme i zabavljali se na mnoge druge načine.

Prije nego što smo došli u Dramalj, posjetili smo NP Risnjak. Risnjak je dug 4 km i dobio je ime po risu.

U Risnjaku je mnogo srušenog drveća što je uzrokovala ledena kiša.

Imali smo voditeljicu koja nam je ispričala sve o Risnjaku i životinjama koje tamo žive.

Kad smo prešli tih dugih 4 km kupovali smo suvenire, a onda autobusom krenuli u Dramalj.

U hotel smo došli na večeru. Dobili smo stvarno zabavnog  animatora Žuću. Večerali smo, a onda otišli na kupanje. Navečer smo imali tulum.

U utorak, 27.5.2014. u rano jutro imali smo  tjelovježbu. Poslije tjelovježbe smo doručkovali.

U pola 9 brodom smo krenuli na otok Krk gdje smo posjetili Vrbnik. U Vrbniku smo posjetili crkvu, najužu ulicu na svijetu na najvišoj Vrbničkoj

nadmorskoj visini .

Po povratku smo brodom otišli u Crikvenicu, a pješice u Dramalj.  U hotelu smo ručali, zatim se odmarali. Nakon slobodnog vremena pripremali

smo se za „pidžama party“.

U srijedu, 28.5.2014. nakon tjelovježbe i doručka odšetali smo do Crikvenice.

Ondje smo  kupovali razglednice koje smo kasnije poslali svojoj obiteljima. Posjetili smo Aquarium gdje smo vidjeli mnogo različitih riba.

Nakon razgledavanja vratili smo se u hotel, a onda smo ručali. Poslije ručka imali smo dug odmor. Kad je završio, s  Žućom smo krenuli na igralište gdje su dečki

igrali nogomet. Malo kasnije smo večerali, a onda imali tulum na kojem smo predstavljali svoje škole.

U četvrtak, 29.5.2014. ujutro smo imali doručak, a onda krenuli na otok Krk, ali ovaj puta autobusom preko krčkog mosta.

Na otoku Košljunu posjetili smo samostan .Tamo smo vidjeli: najmanju knjigu u Hrvatskoj, zmiju udava,janje sa jednim okom, zbirku čudnih

leptira, odjeću Franjovca i još mnogo čudnih stvari. Još smo posjetili crkvu svete Lucije gdje smo vidjeli kopiju bašćanske ploče. Na kraju smo posjetili špilju

Biserujku u kojoj smo vidjeli mnogo različitih likova koje je oblikovala voda kroz dugi niz godina. U hotel smo se vratili u 15.00 sati , a tada smo  ručali. Poslije ručka smo se kupali. Nakon dugog kupanja

otišli smo večerati, a onda praviti lude frizure za natjecanje „najluđe frizure“.

U petak, 30.5.2014. najprije smo doručkovali, a onda otišli na plažu gdje smo se trebali kupati, ali nismo jer je bilo prehladno.

Prije polaska kući fotografirali smo se sa Žućom. Na putu smo posjetili kulu Nehaj u kojoj smo vidjeli:

drugu Bašćansku ploču rastavljenu na 3 veća dijela, stare topove, staro oružje, staru odjeću i još mnogo toga.

Kući smo stigli u 19.30.

U školi u prirodi je bilo jako lijepo!

Dolores Lovrenčić, 4.a