> Erasmus+

Predstavljeni rezultati ulazne ankete za učenike

Autor: Dijana Kirić, 28. 6. 2024.

Na Učiteljskom vijeću održanom 27. lipnja 2024. godine predstavljeni su rezultati ulazne ankete za učenike na početku našeg Erasmus+ projekta "Envison, Explore, Empower, Evolve" („Zamisli, istraži, osnaži, napreduj“).

U periodu od 1. do 29. ožujka 2024. godine provedena je ulazna anketa među učenicima od 1. do 8. razreda Matične i Područne škole. Anketa je sadržavala 25 tvrdnji za koje su se učenici morali izjasniti u kom postotku se s njima slažu. Učenici su odgovarali anonimno. Anketu je ukupno ispunilo 412 učenika. Rezultate ankete je članovima Učiteljskog vijeće predstavila učiteljica Dijana Kirić.

Ciljevi koji su se istraživali su:

1. podizanje ekološke osviještenosti i edukacija za održivi razvoj

2. korištenje informacijske i komunikacijske tehnologije te poboljšanje digitalnih vještina

3. poticanje inkluzije, tolerancije, prihvaćanja i uvažavanja različitosti

Rezultate čitave ankete možete pogledati u prilogu.

Zaključak:

Na osnovu dobivenih rezultata, predlažemo za sljedeću školsku godinu organizaciju aktivnosti na otvorenom, ulaganje u infrastrukturu u okoliš škole. Uključivanje učenika u projekte i izvannastavne aktivnosti koji potiču i promiču boravak na otvorenom i bavljenje sportom i drugim slobodnim aktivnostima. Povezivanje s drugim školama i suradnju na zajedničkim projektima. Uključivanje učenika u rad zajednice, i zajednicu u rad škole. Nadalje potrebno je osvještavati učenicima i kontinuirano raditi na promicanju ekoloških vrijednosti i suživota s prirodom. Također je potrebno poraditi na digitalnoj pismenosti te pratiti „nove trendove“ u digitalnoj tehnologiji. Potrebno je učenike usmjeravati na svrsishodno korištenje digitalne tehnologije.

« Srpanj 2024 »