> Nastava

Predmeti

Autor: Josipa Strnišćak, 16. 10. 2019.

Iako to već svi jako dobro znaju, slijedi popis školskih predmeta kojima učitelji predmetne nastave poučavaju učenike od 5. do 8. razreda:

OBAVEZNI PREDMETI:

- hrvatski jezik

- njemački jezik (redovni, od 1.r.)

- engleski jezik (redovni, od 1.r.)

- matematika

- priroda (5. i 6. razred)

- biologija (7. i 8. razred)

- kemija (7. i 8. razred)

- fizika (7. i 8. razred)

- povijest

- geografija

- tehnička kultura

- tjelesna i zdravstvena kultura

- likovna kultura

- glazbena kultura

- informatika (5. i 6. razred)

IZBORNI PREDMETI:

VJERONAUK - Učenici već u prvom razredu osnovne škole opredjeljuju se za izborni predmet vjeronauk i, jednom kad se odluče na to, dužni su ga polaziti tijekom osmogodišnjeg školovanja. 98% učenika škole pohađa nastavu iz vjeronauka.

NJEMAČKI JEZIK - Učenici se za drugi strani jezik opredjeljuju u 4.razredu. Jednom kad se upišu na izbornu nastavu, dužni su ju pohađati tijekom cijele nastavne godine, a i do kraja osmogodišnjeg školovanja. U iznimnim slučajevima, zbog lošeg uspjeha na redovnoj nastavi, roditelji mogu podnijeti molbu Učiteljskom vijeću da se njihovo dijete ispiše iz tog predmeta dajući obrazloženje za isto. Učiteljsko vijeće može odobriti zamolbu, ali ne mora. Nastava iz njemačkog jezika se još uvijek održava u malim skupinama (4., 5., 6., 7. i 8. razred).

ENGLESKI JEZIK - Učenici se za drugi strani jezik opredjeljuju u 4.razredu i stoga ove godine imamo i jednu skupinu "engleza". Oni će kroz 70 sati proći planom i programom kako bi stekli uvid u novu kulturu i civilizaciju te poboljšali kvalitetu vođenja dijaloga na stranom jeziku u vlastitoj zemlji.

INFORMATIKA - Za izbornu nastavu informatike, učenici se opredjeljuju u 7. razredu. Većina učenika koja kod kuće ima računala pohađa ovaj predmet, a također su dužni polaziti ga preostale 4 godine njihova školovanja.

Ocjena iz izbornog predmeta također ulazi u završni prosjek za opći uspjeh na kraju polugodišta odnosno školske godine.

Izostanci sa satova izborne nastave također se normalno upisuju u dnevnik te zbrajaju za završnu ocjenu iz vladanja.

Priloženi dokumenti:
PRACENJE_IZVODJENJA_NASTAVE.doc (34.50 KB)