Radovi učenika od 5. do 8. r.

Izlet u Ludbreg i Koprivnicu

Autor: Snježana Baksa, 11. 6. 2015.

U srijedu, 27. svibnja, peti, šesti i sedmi razredi krenuli smo na izlet u Ludbreg i Koprivnicu. Izvješća učenika o izletu pročitajte pod "opširnije".

Izlet u Ludbreg

U srijedu 27. svibnja peti, šesti i sedmi razredi krenuli smo na izlet. Prvo smo posjetili Ludbreg – Centar Svijeta. Razgledali smo crkvu u kojoj se vino pretvorilo u krv. Nakon toga smo išli na glavni trg. Fotografirali smo se točno u centru svijeta. Imali smo malo slobodnog vremena, a zatim otišli u najstariju crkvu u Ludbregu u kojoj se čuva Isusova krv.

Iva Novak, 7.a

Došli smo i u Koprivnicu i to u posjet Podravki. Najprije smo slušali kratko predavanje o samoj proizvodnji štapića, čokolina, vegete, paštete, juhe... Dobili smo i poklone te se slikali s Linom. U pogonu tvornice probali smo friško pečene štapiće. Bilo je lijepo, ali je brzo prošlo.

Hana Grabant, 7.a

Obišli smo i Muzej prehrane. Tmo su se nalazili razni alati i oruđa za npr. košnju, proizvodnju vina... Gospođa nam je objasnila za što su služile te stvari, kako su se koristile i odakle potječu. Dalje su bili izloženi neki od starih strojeva i proizvoda iz Podravkine tvornice. Vidjeli smo stroj za pravljenje marmelade i radna mjesta radnika koji su radili juhe i kocke za juhe. Gospođa nam je objasnila kako su oni to radili i što su sve tijekom godina proizvodili i što proizvode još i danas.

Jana Novak, 7.a

Nakon muzeja krenuli smo na imanje Jastrebov vrh. Tamo su nas lijepo dočekali i pripremili nam ukusan ručak nakon kojeg smo obišli imanje. Svi smo vjerojatno očekivali da ćemo vidjeti jastrebove, no umjesto njih vidjeli smo mnoge druge životinje: zečeve, srne, guske, divlje svinje, konje, magarce. U slobodno vrijeme neki su igrali nogomet, neki šetali ili sjedili i uživali u pogledu, neki jahali konja. Sve u svemu, zabavili smo se i bilo nam je lijepo.

Doroteja Lovrenčić, 7.a