AaBb

Poštovani učitelji hrvatskoga jezika, školski knjižničari i dragi učenici,

s velikim zadovoljstvom pozivamo vas na treću smotru literarnog stvaralaštva inojezičnih učenika pod nazivom “Pronađeni u prijevodu”. 
Ova smotra osmišljena je kao platforma za poticanje literarnog izražavanja učenika na hrvatskome kao inom jeziku te kao prilika za slavljenje jezične i kulturne raznolikosti.
Pisanje na inome jeziku zahtijeva hrabrost i kreativnost, a vjerujemo da će i ovogodišnja smotra biti inspirativna prilika za sve sudionike da istraže svoje izražajne mogućnosti i podijele svoja jedinstvena iskustva.
Očekujemo da vaši učenici kroz priče, pjesme i dramske tekstove pokažu bogatstvo svojih osobnih perspektiva te doprinesu jezičnom i kulturnom mozaiku ove smotre.

Prijave

Smotra je namijenjena isključivo učenicima Međimurske županije kojima hrvatski nije materinski jezik.
Naslov i temu literarnog rada učenici određuju sami, ali u radu moraju koristiti zadane riječi:
praznina, kraj, gledati, široko, ponekad. 

Literarne radove molimo vas poslati najkasnije do 28. veljače 2026. na e-mail adresu:

inosmotra@gmail.com

 

Radujemo se vašem sudjelovanju i s nestrpljenjem iščekujemo vaše radove koji će još jednom potvrditi ljepotu i bogatstvo izražavanja na hrvatskome jeziku!
Srdačan pozdrav,
 organizatori smotre
OŠ dr. Ivana Novaka Macinec
Skip to content